• امروز : جمعه, ۲۲ تیر , ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 12 July - 2024
13

پرونده های ویژه خبری

  • 16:07
  • 17 دی 1401

چالش ها و راهکارهای تحقق شعار سال

واگذاری اقتصاد به بخش خصوصی یکی از اصول مهم در اقتصاد موفق و پویاست با اینحال اقتصاد کشور بسیار وابسته به تصمیمات و نظارت دولتی بوده و در بسیاری از موارد حتی قیمت گذاری هم توسط دولت انجام می شود. این مساله به چالش جدی تبدیل شده و در سال جاری نیز رهبر معظم انقلاب، عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» را انتخاب کردند.

نویاب در نظر دارد در گفتگو با فعالان اقتصادی راهکارها و چالش های پیش روی تحقق شعار را بررسی کنید. پرونده کامل را از اینجا بخوانید.

 


فرصت های صادرات به روسیه

صادرات با روسیه

کشور روسیه یکی از همسایه های دریایی ایران است که به دلیل شرایط تحریمی فعلی روابط تجاری خود با ایران را گسترش داده و این فرصت برای تجار و تولیدکنندگان ایرانی فراهم شده تا با شناسایی ظرفیت های این کشور محصولات خود راهی بازار این منطقه کنند.

با این حال به نظر می رسد هنوز شرایط برای تجارت مطلوب با روسیه فراهم نشده است. جزئیات کامل را از اینجا بخوانید.

 


ظرفیت ها و چالش های تجارت با قزاقستان

فرصت ها و چالش های تجارت با قزاقستان

کشور قزاقستان به دلیل دارا بودن ظرفیت های کشاورزی و دام پروری بسیار و همچنین عدم توسعه در بخش های زیرساختی فرصت بسیاری مهم برای بهبود روابط تجاری با ایران شناخته می شود.

حضور این کشور در CIS و امکان حمل و نقل متنوع با قزاقستان و کشورهای همسایه این فرصت را فراهم ساخته بتوان روابط تجاری را گسترش داد.
با این حال چالش های بسیار در مسیر تجارت با قزاقستان برای تجار دو طرف نارضایتی ایجاد کرده است. جزئیات کامل را از اینجا بخوانید.


ایده شو مبلمان عطاآباد

رویداد ایده شو صنعت مبلماننخستین رویداد «ایده شو» صنعت مبلمان به میزبانی استان گلستان و با هدف جذب، شناسایی و تجاری سازی ایده های نوین طراحی مبلمان برگزار می شود.
نخستین رویداد ایده شو صنعت مبلمان در استان گلستان تلاش دارد ایده های نوین را برای ارتقاء صنعت مبل و همسو شدن با نیازهای روز داخل و خارج از کشور جذب و حمایت کند.
ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه، آشنایی دانشجویان با مراحل تولید، معرفی ظرفیت‌های تجاری این صنعت، ایجاد شبکه بین صاحبان ایده و واحدهای بازرگانی و صنعتی از اهدافی است که در برگزاری این رویداد دیده شده است. جزئیات کامل را از اینجا بخوانید.


اقتصاد ایران در ۱۴۰۲

توصیه به دولت برای بهبود شرایط اقتصادیپرونده خبری «اقتصاد ایران در ۱۴۰۲» به بررسی چالش های اقتصادی فعالان بخش خصوصی و راهکارهایی که می تواند این چالش ها را کاهش دهد می پردازد.
اقتصاد ایران طی سال های گذشته با رویکر کاملا دولتی خود مسیر موفقی را طی نکرده و صدمه آن به تمام اقشار جامعه وارد شده است.
«اقتصاد ایران در ۱۴۰۲» تلاش دارد در گفتگو با کارشناسان و فعالان اقتصادی راهکاری درست و کارآمد برای بهبود شرایط اقتصادی کشور در سال جاری ارائه دهد. جزئیات کامل را از اینجا بخوانید.


بازوی توسعه

پرونده بازوی توسعه بررسی نقش اتاق بازرگانیپرونده خبری «بازوی توسعه» با هدف بررسی نقش و تاثیر اتاق بازرگانی گرگان در توسعه اقتصادی در گروه تخصصی رسانه و روابط عمومی تجاری «نویاب» کلید خورد.
این پرونده عملکرد یک دهه اخیر اتاق بازرگانی گرگان را در توسعه استان، براساس آنچه در اساسنامه و بخشنامه های کشوری اتاق های بازرگانی بر عهده ریاست و اعضای هیات رئیسه قرارداده، بررسی خواهد کرد.

جزئیات کامل را از اینجا بخوانید.


سرنوشت صنعت سبز

پرونده سرنوشت صنعت سبز با هدف بررسی نقش نمایشگاه بین المللی گلستانپرونده خبری «سرنوشت صنعت سبز» به بررسی نقش و جایگاه شرکت نمایشگاه های بین المللی گلستان در اقتصاد استان می پردازد.
صنعت نمایشگاه یکی از صنایع مهم و کلیدی دنیا که تاثیر زیادی در تکمیل شبکه های تجاری داخلی و بین المللی دارد شناخته می شود و هر ساله در دنیا رویدادهای نمایشگاهی که بسیاری از آن برند مطرح هر حوزه تجاری شده اند، فعالان اقتصادی را گرد هم می آورند.
«سرنوشت صنعت سبز» هر سه شنبه در نویاب به روز رسانی خواهد شد و تاثیر و نقش نمایشگاه بین المللی گلستان را بررسی خواهد کرد. جزئیات کامل را از اینجا بخوانید.


احیاء طلای سفید

احیا طلا سفید پرونده بررسی وضعیت کشت پنبه در گلستانپرونده خبری «احیاء طلای سفید» با هدف بررسی جایگاه پنبه در اقتصاد استان گلستان و سرنوشت این صنعت پربازده در گروه رسانه ای و روابط عمومی تجاری نویاب کلید خورد
در این پرونده به بررسی عواملی که باعث شد پنبه از گردونه اقتصاد استان خارج شود و همچنین راهکارهای احیاء این صنعت مهم می پردازد.
«احیاء طلای سفید» هر شنبه در نویاب به روز رسانی خواهد شد.

جزئیات کامل را از اینجا بخوانید.

لینک کوتاه : https://noyabpress.ir/?p=373

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.